ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 27.03.2016 r.

Alleluja3Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego składam świąteczne życzenia:

Niech Zmartwychwstały Jezus obdarzy Was, Waszych Bliskich i Przyjaciół wszelkimi darami jakie dla Nas wysłużył przez Krzyż i Zmartwychwstanie. Niech Zmartwychwstały Pan umocni Waszą wiarę, napełni serca pokojem i umocni Waszą nadzieję.
W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego życzymy Wam wszystkim, abyście doświadczyli Miłosierdzia od Boga i od ludzi, szczególnie wtedy, gdy tego Miłosierdzia będziecie potrzebowali. I życzymy, abyście wtedy, gdy sami doświadczycie Bożego Miłosierdzia, stali się Apostołami Miłosierdzia i nieśli to Miłosierdzie tym, którzy najbardziej tego Miłosierdzia potrzebują.
Naszymi życzeniami i modlitwą obejmujemy Wszystkich naszych drogich Parafian: wszystkie Rodziny, Dzieci i Młodzież, ludzi Samotnych, Starszych i Chorych. O przyjęcie tych życzeń prosimy także naszych Przyjaciół i Dobrodziejów naszej Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

Te życzenia wyrażam w imieniu całej wspólnoty Zakonnej Księży Kanoników Regularnych Laterańskich. Obecny rok jest już 611 rokiem posługiwania naszego Zakonu w Bazylice Bożego Ciała.
Dziękujemy serdecznie za życzenia nadesłane na adres Parafii i naszego Klasztoru Bożego Ciała.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich naszej Parafii i Kościołowi Domowemu za zaangażowanie i przygotowanie w tym roku Bożego Grobu. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w Wielki Czwartek, Wieli Piątek i w Wielką Sobotę w uroczystościach Świętego Triduum.
Przy okazji Dorocznej Uroczystości pragniemy podziękować za modlitwy i wsparcie materialne, którego udzielacie nam przez cały rok. Dziękujemy naszym Parafianom, Gościom i Dobrodziejom. Dziękujemy także tym, którzy od wielu już lat mieszkają poza Parafią Bożego Ciała, ale w Bazylice są w każdą niedzielę, a niektórzy codziennie.
Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o godz. 18.30.


Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocny, Msze święte jak w każdą Niedzielę. Taca jutrzejsza jest Przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Przyszła Niedziela kończy Oktawę Świąt Wielkanocnych i jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W następną niedzielę odpust główny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach i na Osiedlu Oficerskim.
Nowenna do Miłosierdzia Bożego, rozpoczęta w Wielki Piątek w naszym Kościele trwa przez cały tydzień po Mszy św. o godz. 19.00.

Kanonicy Regularni Laterańscy.