ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

II Niedziela Wielkanocna - 03.04.2016

milosiernyŚwięto Miłosierdzia Bożego
Ogłoszenia duszpasterskie

Przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. Dziś odpust główny w Sanktuarium w Łagiewnikach. Pan Jezus powiedział do św. s. Faustyny: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł życia (spowiedzi i Komunii Świętej), ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Warunkami koniecznymi do uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, wola nie przywiązywania się do grzechów, uczestnictwo we Mszy Świętej, przyjęcie Komunii Świętej oraz spełnienie uczynku miłosierdzia względem drugiego człowieka.
W dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy z Bożego Miłosierdzia i pomagajmy dzisiaj duszom w czyśćcu cierpiącym.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele 72 Tydzień Miłosierdzia. Hasło tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”. Naśladując Miłosiernego Boga Ojca, bądźmy miłosierni wobec innych. Za tydzień składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby Caritas naszej Archidiecezji.

Nieszpory dzisiaj i w czwartek o 18.30. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (zamiast 25 marca). Jutro z racji Dnia Świętości Życia na Mszach Świętych o 12.00 i 19.00 osoby chętne rozpoczną Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podejmowania duchowej adopcji nienarodzonego dziecka, znajdującego się w niebezpieczeństwie utraty życia.

W każdy wtorek kwietnia w godzinach od 18.30 do 20.00 w Kancelarii Parafialnej można skorzystać z pomocy przy wypełnieniu druku PIT.

W najbliższą środę o godzinie 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 24 kwietnia. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na remont organów i na nowe krzesła w naszej Bazylice

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Bronisława Krasny z ul. Gazowej, + Andrzej Bazarnik z ul. Przemyskiej i + Krzysztof Dudasz z ul. Dajwór. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom Parafii życzymy miłego odpoczynku świątecznego, zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Kanonicy Regularni Laterańscy