ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

III Niedziela Wielkanocna - 10.04.2016

III wielkanocnaOgłoszenia duszpasterskie

Przeżywamy 3 Niedzielę Okresu Wielkanocnego. Dzisiejsza niedziela kończy 72 Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem były słowa: „Miłosierni jak Ojciec”.

Dzisiaj, w 3 Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Hasłem obecnego tygodnia biblijnego są słowa: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa”. Temat nawiązuje do przeżywanego roku duszpasterskiego: „Chrzest - nowe życie w Chrystusie”.

Nieszpory dzisiaj i w czwartek o godz. 18.30. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30. Msze Święte w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Stanisława Kazimierczyka w każdy poniedziałek o godz. 8.00 i w czwartek o godz. 19.00. Msze Święte w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Matki Najświętszej w środę o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Główne obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski odbędą się w Gnieźnie i Poznaniu w dniach od 14 do 16 kwietnia. Łączmy się duchowo z uczestnikami tych uroczystości i włączajmy się w dziękczynienie Polskiego Kościoła za dar Chrztu naszej Ojczyzny.

W każdy wtorek kwietnia w godzinach od 18.30 do 20.00 w Kancelarii Parafialnej można skorzystać z pomocy przy wypełnieniu druku PIT.

W środę o godz. 16.00 miesięczna Msza Św. dla chorych i w intencji chorych.

Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 24 kwietnia. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

W dniach od 8 do 15 października 2016, w roku Miłosierdzia Bożego, nasza Parafia chce zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Ramowy program tej pielgrzymki i kontakt z organizatorami znajdziemy w gablotach, w przedsionkach bazyliki. Zapraszamy do zgłaszania się do Organizatorów.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary indywidualne na remont organów i na nowe krzesła do prezbiterium naszej Bazyliki. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby biednych.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Daria Tomecka-Baster z ul. Szerokiej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka.
Kanonicy Regularni Laterańscy