ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

V Niedziela Wielkanocna - 24.04.2016

alleluja1Ogłoszenia duszpasterskie

Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się maj – miesiąc nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej. Rozpoczniemy te nabożeństwa uroczystą procesją o godz. 18.15 W pozostałe dni nabożeństwa majowe o 18.30. Na Nabożeństwo majowe zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci, ministrantów i grupy modlitewne, wszystkich drogich nam parafian.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek święto św. Marka, Ewangelisty
- w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. We wtorek, 26 kwietnia S. Augustianki zapraszają na Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Dobrej Rady. Suma odpustowa o godz. 1800 w kaplicy Sióstr Augustianek w Kościele św. Katarzyny przy ul. Skałecznej.

4. W sobotę dzień swoich imienin będzie przeżywał Ks. Marian Szczecina, Wizytator Polskiej Prowincji naszego Zakonu. Msza św. w intencji Ks. Solenizanta o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Także w przyszłą sobotę o godz. 19.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie. Wyjątkowo jednak odprawiona zostanie w Kościele Ojców Bonifratrów przy ul. Krakowskiej. Będzie to jednocześnie nasza Parafialna Pielgrzymka do erygowanego w tym miejscu przez Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza sanktuarium św. Jana Bożego, patrona chorych i szpitalnictwa

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, naszego klasztoru i seminarium duchownego. Dziękujemy za ofiary na remont miecha przy naszych organach, oraz na zakup nowych krzeseł do prezbiterium. Dziękujemy wszystkim za hojność, zrozumienie i otwarte serca.

7. Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Stanisław Marzec z ul. Starowiślnej i Zofia Duran z ul. Kupa. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

8. Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kazimierczyka.