ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

VI Niedziela Wielkanocna - 01.05. 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie

Przeżywamy 6 Niedzielę Wielkanocną.

Rozpoczynamy maj – miesiąc nabożeństw ku czci Matki Bożej. Dzisiaj nabożeństwo majowe z procesją Eucharystyczną o godz. 18.15. W pozostałe dni nabożeństwa majowe o 18.30. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału do wspólnej modlitwy. Na Nabożeństwo majowe zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci, ministrantów i grupy modlitewne.

1 Maja to wspomnienie. Św. Józefa Rzemieślnika. Modlimy się w intencji wszystkich ludzi ciężkiej pracy i w intencji bezrobotnych i zagrożonych utratą pracy.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Głodujących ciągle na świecie przybywa. Potrzeba pomocy i modlitwy.

We wtorek 3 Maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W naszej Bazylice Msze Święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Zachęcamy do uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej w int. Ojczyzny o godz. 12.15.

W tym tygodniu: 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

W czwartek w naszej bazylice święto św. Stanisława Kazimierczyka. Uroczysta Msza ku czci św. Stanisława w intencji Jego czcicieli o godz. 19.00. Mszy będzie przewodniczył Opat Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich Ks. Giuseppe Cipolloni z Rzymu. Na tę uroczystość przybędą Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, którym patronuje św. Stanisław Kazimierczyk. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów na to doroczne Święto naszego Świętego Stanisława Kazimierczyka.

W czwartek przypada 670 rocznica powstania Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy wszystkim członkom Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu za posługę w naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W następną Niedzielę uroczystość świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. O godzinie 12.15 Msza Święta imieninowa Księdza Stanisława Więzika;

Msza w kościele na Skałce dla naszej Parafii Bożego Ciała wyjątkowo w tym roku 15 maja o godzinie 17.30. [Co roku było to 8 maja].

W przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Arcybractwo oraz asysta procesyjna wyrusza spod naszej Bazyliki na Wawel o godz. 8.15.

W niedzielę 15 maja o godzinie 12.00 w Sali przy Kancelarii Parafialnej spotkanie dla rodziców zainteresowanych wyjazdem dzieci na kolonie letnie.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary indywidualne na remont organów i na nowe krzesła do prezbiterium naszej bazyliki: serdeczne „Bóg zapłać”.

Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Naszą Parafię i całą Ojczyznę zawierzamy nieustannej opiece Matki Zbawiciela przez wstawiennictw Świętego Stanisława Kazimierczyka i Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika.

Kanonicy Regularni Laterańscy