ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

7 Niedziela Wielkanocna – 08.05.2016

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziś w 7 niedzielą wielkanocną przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa do nieba.

Dzisiaj tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Razem z mieszkańcami Krakowa i całej naszej Archidiecezji prosimy o opiekę Świętego Stanisława nad naszą Ojczyzną. Pielgrzymka Parafii Bożego Ciała na Skałkę i Msza Święta na Skałce w intencji naszej Parafii Bożego Ciała wyjątkowo w tym roku 15 maja [za tydzień] o godzinie 17.30. [Co roku było to 8 maja].

Nabożeństwa majowe codziennie o 18.30. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe dzieci, młodzież i dorosłych.

Jutro uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Dzisiaj przeżywamy Wniebowstąpienie w Liturgii: jutro Świętego Stanisława B. M.

W piątek przypada 9 rocznica koronacji obrazu Matki Zbawiciela. W tym samym dniu 13 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, abyśmy mogli wspólnie dziękować Matce Najświętszej za Jej opiekę nad nami i za koronację jej cudownego obrazu.

W sobotę przypada święto Św. Macieja, Apostoła, dzień imienin Księdza Macieja Guziejko CRL. Msza Święta w intencji Ks. Solenizanta w sobotę o godz. 12.00.

W następną Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

W niedzielę 15 maja o godzinie 12.00 w Sali przy Kancelarii Parafialnej spotkanie dla rodziców zainteresowanych wyjazdem dzieci na kolonie letnie.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 października. Informacje w przedsionkach bazyliki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Księdza Macieja.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary indywidualne na remont organów i na nowe krzesła do prezbiterium naszej bazyliki: serdeczne „Bóg zapłać”. Taca za 2 tygodnie: 22 maja będzie przeznaczona na remont organów. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc do wszystkich naszych parafian, przyjaciół i dobrodziejów.

Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Naszą Parafię i całą Ojczyznę zawierzamy Bogu przez wstawiennictwo Świętego Stanisława, B. M.

Kanonicy Regularni Laterańscy