ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 15.05.2016


Ogłoszenia Duszpasterskie 

W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Każdą Mszę św. rozpoczynamy od śpiewu Hymnu do Ducha Świętego „ O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Wzywamy pomocy Ducha Świętego, która jest nam potrzebna każdego dnia. Za pobożne odśpiewanie tego hymnu w dniu dzisiejszym możemy zyskać odpust zupełny, przy zachowaniu zwyczajnych warunków. Dzisiaj po Nieszporach kończy się okres wielkanocny.

Dzisiaj Pielgrzymka Parafii Bożego Ciała na Skałkę i Msza Święta na Skałce w intencji naszej Parafii Bożego Ciała o godzinie 17.30. Zapraszamy serdecznie.

Dzisiaj o godzinie 12.00, w Sali przy Kancelarii Parafialnej, spotkanie dla rodziców zainteresowanych wyjazdem dzieci na kolonie letnie.

Jutro, w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Tradycyjnie jutrzejsze święto obchodzone było jako 2 dzień Święta Zesłania Ducha Świętego, 2 dzień Zielonych Świąt.

Nabożeństwa majowe codziennie o 18.30. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe dzieci, młodzież i dorosłych.

W Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
w niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy – doroczny odpust u Ojców Bonifratrów. Suma odpustowa u Bonifratrów o 11.30.

W środę 18 maja 25 rocznica święceń kapłańskich Wizytatora naszej Polskiej Prowincji Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich: Ks. Mariana Szczeciny CRL. Z tej okazji zapraszamy serdecznie w najbliższą środę na Mszę Świętą o godzinie 12.00. We Mszy Świętej będzie uczestniczył Opat naszego Zakonu z Rzymu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno/błagalnej z Księdzem Jubilatem w środę o godzinie 12.00

Także w środę 18 maja o godzinie 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

I jeszcze jedno ważne zaproszenie: W sobotę o godzinie 9.00 w kościele Księży Misjonarzy na Stradomiu święcenia diakonatu otrzymają nasi Współbracia: kleryk Rafał Przestrzelski CRL i kleryk Łukasz Murański CRL. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń, a tych którzy mają możliwość zapraszamy na uroczystość do kościoła Księży Misjonarzy w sobotę o 9.00.
W następną niedzielę kończy się w Archidiecezji Krakowskiej okres spowiedzi wielkanocnej.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 października. Informacje w przedsionkach bazyliki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Księdza Macieja.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, na dokończenie budowy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie. Dziękujemy za ofiary indywidualne na remont organów naszej bazyliki. Taca za tydzień: 22 maja będzie przeznaczona na remont organów. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc do wszystkich naszych parafian, przyjaciół i dobrodziejów.

Z naszej Rodziny Parafialnej Bóg odwołał do wieczności + Helenę Wróbel z ul. Rzeszowskiej, + Bożenę Szewczyk z ul. Trynitarskiej i + Ewę Kowalską z ul. Starowiślnej. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej .

Kanonicy Regularni Laterańscy