ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 22.05.2016

trojca swOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Odpust u Bonifratrów. W dniu dzisiejszym kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

Nabożeństwa majowe codziennie o 18.30.

Jutro, we wtorek i w środę Nabożeństwo majowe będzie połączone z Nieszporami. Przez modlitwę pragniemy przygotować się na Odpust Bożego Ciała. Zachęcamy, aby przed Bożym Ciałem przystąpić do spowiedzi. Nie można uzyskać odpustu, jeżeli nie jesteśmy w stanie łaski uświęcającej.

W następną niedzielę podczas Mszy Świętej o 10.30 Uroczystość I Komunii Świętej. O dobre przeżycie I Komunii św. i 1 spowiedzi dla dzieci i ich najbliższych modlić się będziemy w czasie nabożeństw Majowych w tym tygodniu.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała – Odpust Główny w naszej parafii. Suma odpustowa w Boże Ciało o godz. 12.15. Sumę odprawi Ojciec Andrzej Kukła, Redemptorysta z Warszawy. Po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki. Zapraszamy Arcybractwo, Asystę i Służbę Liturgiczną Ołtarza.

W Boże Ciało Nieszpory o godzinie 17.00. Po Nieszporach procesja z Najświętszym Sakramentem, która przejdzie ulicami: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i Św. Wawrzyńca. Zapraszamy na procesję naszych Parafian, Przyjaciół, Dobrodziejów i Gości. Nieszpory poprowadzi i kazanie wygłosi Ksiądz Biskup Grzegorz Ryś.

Panów zapraszamy do służby porządkowej. Zapraszamy na procesję: Dzieci od I Komunii Świętej, Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i Najświętszego Sakramentu, Ministrantów, Lektorów, Dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszamy nowe osoby do procesji i dziewczynki po I Komunii Świętej do asysty. Bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów wzdłuż trasy procesji. Prosimy o przystrojenie okien na trasie procesji.

W tym roku w Boże Ciało wypada Dzień Matki. Nie zapomnijmy w tym dniu i okazaniu życzliwości, o życzeniach i o modlitwie za nasze Mamy.

11 czerwca Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy serdecznie.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 października. Informacje w przedsionkach bazyliki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Księdza Macieja.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, na remont organów naszej bazyliki. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne, przeznaczone na remont organów i na nowe krzesła do naszej bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej Bóg odwołał do wieczności + Helenę Grzyb z ul. Miodowej i + Barbarę Szelest z ul. Bocheńskiej. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Naszym Parafianom Gościom i Dobrodziejom życzymy wszelkich łask na przeżycie Uroczystości Bożego Ciała. Niech Święty Stanisław Kazimierczyk, Apostoł Eucharystii uprosi nam łaskę jak najowocniejszego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała.
Kanonicy Regularni Laterańscy