ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA BOŻE CIAŁO – 26.05.2016


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

Dziś Uroczystość Bożego Ciała – Święto obowiązkowe – Odpust Główny w naszej parafii. W Bazylice Bożego Ciała możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tj. stan łaski uświęcającej, brak przywiązania się do grzechu, nawet lekkiego, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji Ojca św.

Dzisiaj, jak w każdy czwartek w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.

Suma odpustowa o godz. 12.15 Po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół bazyliki. Sumę odprawi i Słowo Boże wygłosi o. Andrzej Kukła, Redemptorysta z Warszawy.

Uroczyste Nieszpory o godz. 17.00. Po Nieszporach procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami naszej parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnicy, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i powrót do kościoła ulicą Św. Wawrzyńca. Nieszpory odprawi i procesję poprowadzi Ks. Biskup Grzegorz Ryś. Wszystkich Serdecznie zapraszamy na Nieszpory i na Procesję Eucharystyczną do 4 ołtarzy. Zakończenie procesji w bazylice odśpiewaniem hymnu „Ciebie Boga Wysławiamy” i błogosławieństwem Eucharystycznym.

Dzisiaj Dzień Matki. Wszystkim naszym Mamom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi, tej Która jest Matką Syna Bożego i Matką nas.

Od jutra rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne połączone z nabożeństwem majowym codziennie o godzinie 18.15. Przez kolejne osiem dni po Nieszporach procesja z Najświętszym Sakramentem wokół bazyliki. Zapraszamy serdecznie .

Jutro piątek w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Z racji oktawy i tytułu naszej Parafii Bożego Ciała jutro nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom Bazyliki Bożego Ciała i Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich składamy w to doroczne święto serdeczne i „Bóg Zapłać” za stałą życzliwość. Dziękujemy Zakonom i Parafiom Dekanatu Kazimierz za wspólne przeżywanie wiary. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarnie i życzliwie pomagają w renowacji Bazyliki Bożego Ciała: Dziękujemy Władzom Miasta, Społecznemu Komitetowi Odnowy Zabytków Krakowa i Funduszowi Ochrony Zabytków. Dziękujemy nade wszystko naszym Drogim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom. Dziękujemy za zbudowanie ołtarzy i za kwiaty ofiarowane do Bazyliki i na procesję. Dziękując prosimy o dalszą pomoc.

Uczestnikom Odpustowej Ofiary Eucharystycznej, Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy obfitości łask od Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i opieki naszego Świętego Patrona Stanisława Kazimierczyka, Apostoł Eucharystii.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy.