ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.05.2016

krakow bc12OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela to 9 Niedziela Zwykła.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Msza w intencji osób, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała, w czwartek o godz. 19.00.

Nasza Parafia przeżywa dzisiaj wielką uroczystość. Dzieci z klas III przystąpiły do I Komunii Świętej. Przez cały tydzień dzieci będą przychodziły na swój biały tydzień na godzinę 18.15.

Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne połączone z nabożeństwem majowym codziennie o godzinie 18.15. Od 1 czerwca rozpocznie się Nabożeństwo Czerwcowe. Przez wszystkie dni do czwartku włącznie po Nieszporach procesja z Najświętszym Sakramentem wokół bazyliki. Zapraszamy Dzieci od I komunii Świętej, Arcybractwo, Asystę i Służbę Liturgiczną Ołtarza.

W środę 1 czerwca: Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na wieczorną Mszę Świętą. Modlić się będziemy w intencji dzieci. Chcemy w tym dniu modlić się z wiarą za wszystkie dzieci.

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Nieszpory rozpoczną się o godz. 18.00. Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów. Zachęcamy, aby w czwartek przyjść do kościoła z ziołami i kwiatami. Uczmy też tej tradycji dzieci i młode pokolenie. Nieszpory i procesję w czwartek poprowadzą Ojcowie Paulini ze Skałki.

W piątek i sobotę nabożeństwo czerwcowe o 18.30.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11 czerwca Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Informacja w gablotach bazyliki.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 października. Informacje w przedsionkach bazyliki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Księdza Macieja.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary indywidualne, przeznaczone na remont organów i na nowe krzesła do naszej bazyliki. Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci które dziś przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej za ofiarowane kwiaty, za przygotowanie i za ozdobienie bazyliki na dzisiejszą uroczystość.

Z naszej Rodziny Parafialnej Bóg odwołał do wieczności + Annę Przeniosło z ul. Rzeszowskiej, + Marka Brablec z ul. Św. Sebastiana i + Marię Zając z ul. Bocheńskiej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Dzieciom które dziś przyjęły I Komunię Świętą i ich rodzinom życzymy, aby Chrystus obecny w Eucharystii był Waszym przyjacielem i źródłem wszelkich łask na każdy dzień Waszego życia.
Kanonicy Regularni Laterańscy