ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.06.2016


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 10 Niedzielę Zwykłą. Nabożeństwo Czerwcowe w naszej Bazylice codziennie o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy na to uwielbianie Serca Jezusowego. Bóg ma dla nas Serce pełne miłości – niech to nabożeństwo w Roku Miłosierdzia Bożego będzie naszą odpowiedzią na Bożą miłość do nas.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy Dzieciom od I Komunii Świętej, Arcybractwu, Asyście i Służbie Liturgicznej Ołtarza. Dziękujemy serdecznie wszystkim za miłość do Chrystusa obecnego pośród nas w Najświętszym Sakramencie.

W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu wspominać będziemy:
- w środę – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej;
- w sobotę – wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła;

W najbliższą środę o godzinie 16.00 Msza Święta dla chorych i w int. chorych.

11 czerwca, w najbliższą sobotę Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Informacja w gablotach bazyliki.

W przyszłą niedzielę 12 czerwca na stoisku przed kościołem będzie można nabyć książkę o biskupie Albinie Małysiaku pt. „Z pastorałem i humorem”.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 października. Informacje w przedsionkach bazyliki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Księdza Macieja.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszej Parafii i naszej bazyliki. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na remont organów i na nowe krzesła do naszej bazyliki. Dziękujemy nowożeńcom dnia wczorajszego za kwiaty ofiarowane do naszej bazyliki.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień. O to błogosławieństwo prosimy Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka, patrona Eucharystii.

Kanonicy Regularni Laterańscy