ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.06.2016

krakow bc11OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 11 Niedzielę Zwykłą. Nabożeństwo Czerwcowe w naszej Bazylice codziennie o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy na to uwielbianie Serca Jezusowego. W roku Miłosierdzia Bożego niech to nabożeństwo będzie naszą odpowiedzią na Bożą miłość do nas.

W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i zakonnika;
- we wtorek – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
- w piątek – wspomnienie Św. Brata Alberta, zakonnika;

Nasza Parafia organizuje pielgrzymęa do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 października. Informacje w przedsionkach bazyliki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Księdza Macieja. Informacje umieszczone są w gablotkach bazyliki i na stronie internetowych Parafii. [zobacz]

Za tydzień po Mszach Świętych Dzieci naszej Parafii będą prowadziły zbiórkę pieniędzy na kolonie letnie dla dzieci. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli kilkoro dzieci będzie mogło wyjechać na kolonie. Ta pomoc jest bardzo potrzebna i już dziś w imieniu dzieci bardzo o nią prosimy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszej Parafii i naszej bazyliki. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na remont organów i na nowe krzesła do naszej bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności: + Anna Strach. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek ...

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Brata Alberta.

Kanonicy Regularni Laterańscy