ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2016

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 12 Niedzielę Zwykłą. Nabożeństwo Czerwcowe w naszej Bazylice codziennie o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy na to uwielbianie Serca Jezusowego, szczególnie w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego.

W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu wspominać będziemy:
- we wtorek – wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika;
- w piątek – uroczystość narodzenia Świętego Jana Chrzciciela;

W piątek uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – dzień imienin naszego Współbrata Ks. Jana Nowaka CRL. Msza święta imieninowa Ks. Jana w piątek o godzinie 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w czwartek o godz. 10.00. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów Szkół Średnich w piątek o godzinie 10.00. Zapraszamy na te Msze Święte Uczniów, Nauczycieli i Rodziców.

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 października. Informacje w przedsionkach bazyliki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Księdza Macieja. Informacje umieszczone są w gablotkach bazyliki i na stronach internetowych Parafii [zobacz].

Dzisiaj po Mszy Świętej Dzieci naszej Parafii zbierają pieniądze na kolonie letnie dla dzieci. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli kilkoro dzieci będzie mogło wyjechać na kolonie. Ta pomoc jest potrzebna i dlatego w imieniu dzieci o nią prosimy. Od wielu lat z wielkim sercem pomagacie dzieciom. Mamy nadzieję że i w tym roku dzieci otrzymają pomoc, wyraz Waszej dobroci.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszej Parafii i naszej bazyliki. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na remont organów i na nowe krzesła do naszej bazyliki. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty ofiarowane do bazyliki.

W piątek o godzinie 19.00 Msza Święta za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Polećmy teraz Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych Rodzin i z naszej Parafii: Wieczny odpoczynek ...

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka.
Kanonicy Regularni Laterańscy