ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2016


14OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 13 niedzielę zwykłą w Roku Liturgicznym Kościoła. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.30. Zakończenie Nabożeństwa Czerwcowego połączone z Procesją Eucharystyczną wokół Bazyliki w czwartek o godzinie 18.15. Zapraszamy serdecznie.

W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególną modlitwą otaczamy Ojca św. Papieża Franciszka, który jest następcą św. Piotra Apostoła. W środę Msza św. o godzinie 12.00 w intencji Ks. Proboszcza Piotra Walczaka CRL. Msze święte w uroczystość Piotra i Pawła będą odprawiane jak w dzień zwykły. Taca zbierana w środę będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.

W sobotę 2 lipca minie 10 lat od dnia, kiedy posługę Proboszcza w naszej Parafii pełni Ks. Piotr Walczak CRL. W związku z tym zapraszamy w następną niedzielę o godzinie 12.15 na Mszę Świętą chcemy podziękować Bogu za otrzymane łaski i chcemy modlić się w intencji Księdza Proboszcza i całej Parafii.

Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży i czas urlopów dla dorosłych. Zachęcamy, aby czas wolny od zajęć wykorzystać na odpoczynek i umocnienie więzi z rodziną. Niech podczas wakacji i urlopów nikomu z nas nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę i niedzielną Mszę Świętą. Prosimy wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach o zachowanie przepisów bezpieczeństwa.

Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 października. Informacje umieszczone są w gablotkach bazyliki i na stronach internetowych Parafii [zobacz].

W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. w int. Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

W następną niedzielę o godzinie 18.30 Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszej Parafii i naszej bazyliki. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na remont organów. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kolonie letnie dla dzieci. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty ofiarowane do bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności: + Dariusz Pasek z ul. Bocheńskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek ...

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Dzieciom, młodzieży i przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego wypoczynku. Przez wstawiennictwo Świętych Apostołów Piotra i Pawła prosimy Boga, aby błogosławił Ojcu Świętemu i całemu Kościołowi Świętemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy