ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.07.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela jest 14 niedzielą zwykłą. Jest to 1 niedziela lipca. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały czerwiec przychodzili na Nabożeństwo Czerwcowe. Szczególnie dziękujemy dzieciom. Dziękujemy wszystkim za ten wielki duchowy dar.

Wczoraj 2 lipca minęło 10 lat od dnia, kiedy posługę Proboszcza w naszej Parafii pełni Ks. Piotr Walczak CRL. Msza Święta dziękczynna za te minione 10 lat dzisiaj o godzinie 12.15. Dziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski, przepraszamy Go za grzechy i zaniedbania. Prosimy Boga o błogosławieństwo na kolejne lata dla Duszpasterzy i Wiernych Parafii Bożego Ciała.

W każdą niedzielę i w każdy czwartek Nieszpory o godzinie 18.30.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- w poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki

Metropolitalnej Krakowie [święto]:

- w środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

- w czwartek – pierwszy czwartek miesiąca;

- w piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana;

Msze święte w czasie wakacji są odprawiane jak w ciągu całego roku.

Nabożeństwa stałe w ciągu tygodnia:

- w poniedziałek o godz. 8.00 i w czwartek o 19.00 Msze Święte w intencji próśb i podziękowań przez wst. Świętego Stanisława Kazimierczyka;

- w środę o godz. 18.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Zbawiciela;

- w czwartek i w niedzielę o godzinie 18.30 Nieszpory. Zapraszamy do wspólnego śpiewania Psalmów;

- w piątek o godz. 18.30 Droga Krzyżowa;

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszej Parafii naszej bazyliki. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na remont organów. Dziękujemy za ofiary indywidualne na kolonie letnie dla dzieci. Nowożeńcom wczorajszego dnia z godz. 18.00 dziękujemy za kwiaty ofiarowane do bazyliki.

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej: naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i miłego wypoczynku.

Kanonicy Regularni Laterańscy