ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.07.2016

KrzanOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 15 Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. W każdą niedzielę i w każdy czwartek o godzinie 18.30 Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Kościoła, do wspólnego śpiewania Psalmów.

W liturgii Kościoła obchodzić będziemy w tym tygodniu:

- w poniedziałek – święto Świętego Benedykta, Patrona Europy;

- we wtorek – wspomnienie Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;

- w środę – wspomnienie Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

- w piątek – wsp. św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła;

- w sobotę – wsp. Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

[Matki Bożej Szkaplerznej];

W środę o godzinie 16.00 Msza Święta dla Chorych i w intencji Chorych

W każdy czwartek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu: o godzinie 12.30 Różaniec w int. nowych powołań do kapłaństwa, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu skontaktujemy się ze wszystkimi, którzy zgłosili chęć przyjęcia pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży w swoich mieszkaniach. Jeżeli te osoby są w bazylice, to bardzo proszę o podejście na chwilę do zakrystii.

Prosimy serdecznie o przygotowanie się do Światowych Dni Młodych. Pierwsze, podstawowe i najważniejsze przygotowanie to Spowiedź święta i Komunia Święta w dniach, kiedy w naszym mieście będzie Papież Franciszek. Prosimy także o przyozdobienie kamienic, balkonów i okien flagami Polskimi i Papieskimi. Przyjadą goście ze wszystkich kontynentów i z wielu 7.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszej Parafii naszej bazyliki. Dziękujemy za ofiary na organizację Światowych Dni Młodzieży. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za prace przy ołtarzach, przy czyszczeniu figur, przy praniu i prasowaniu obrusów i za sprzątanie w naszej bazylice. Nasza bazylika jest ogromna i sprzątanie w niej to ciężka praca. Tym serdeczniej dziękujemy za każdą pracę, za każdą pomoc.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Irena Karcz z ul. Starowiślnej i + Jerzy Kalinowski z ul. Józefa. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

Fot. Paweł Krzan