ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2016

14OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 18 Niedziela Zwykła w Roku liturgicznym. Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i czwartek o godz. 18.30.

Od środy Kraków i cała nasza Ojczyzna przeżywa radość z obecności wśród nas Ojca Świętego Papieża Franciszka i Młodzieży z całego świata w ramach 31 Światowych Dni Młodzieży. Msza Święta rozesłania na zakończenie Światłych Dni Młodzieży dzisiaj o godz. 10.00. Po południu Papież Franciszek opuści naszą Ojczyznę i powróci do Watykanu.

31 lipca 2016 roku Msze Święte w naszej Bazylice będą odprawiane o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 19.00. Nie będzie Mszy Świętych o godz. 11.00 i 12.15. Intencje Mszy Świętych przyjęte na godz.11.00 i 12.15 będą odprawione o godzinie 8.00. Zmiana Porządku Mszy Świętych w dzisiejszą niedzielę jest po to, aby wszyscy Wierni mieli możliwość uczestniczenia w we Mszy Świętej z Ojcem Świętym albo osobiście, albo przy pomocy radia czy telewizji.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
- w czwartek – wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów;
- w sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego; w tym dniu Msze Święte będą odprawiane jak w dzień zwykły, ale wszystkich gorąco zachęcamy do tego, aby w tym dniu przyjść na Mszę Świętą;

Jutro, 1-go sierpnia przypada 72 rocznica Powstania Warszawskiego. Msza św. za wszystkich którzy oddali swoje życie za Ojczyznę jutro o godz. 12.00.

Od soboty, 6 sierpnia, będzie trwała pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Pielgrzymi będą modlili się za nas. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Tę duchową łączność możemy przeżywać przez codzienne uczestniczenie we Mszy św. i Komunię świętą.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Ta Msza Święta jest ofiarowana w int. Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o 12.00 Msza Święta w int. Dobrodziejów naszej Parafii, naszego Klasztoru i Bazyliki Bożego Ciała. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najśw. Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy i za grzechy całego Świata.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za pracę przy utrzymaniu porządku w naszej bazylice. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odszedł + Jerzy Pikulski z ul. Gazowej. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Zbawiciela i Świętego Stanisława Kazimierczyka.

Kanonicy Regularni Laterańscy