ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2016

04OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 19 Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym Kościoła. Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30.

W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- we wtorek – święto Teresy Benedykty od Krzyża [Edyty Stein], dziewicy
i męczennicy, patronki Europy;
- w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika ;
- w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy;
- w sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;

Msza Święta dla chorych w środę o godzinie 16.00.

Od 6 sierpnia, trwa pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Tę duchową łączność możemy przeżywać codziennie uczestnicząc we Mszy Świętej i przez codzienną Komunię Świętą. Zachęcamy bardzo gorąco do tej duchowej łączności z pielgrzymami.

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 października. Informacje umieszczone są w gablotkach bazyliki i na stronach internetowych Parafii. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

Składamy bardzo serdeczne podziękowania tym, którzy przyjęli pielgrzymów w swoich domach w czasie Światowych Dni Młodzieży. Będziemy organizować specjalne spotkanie dla tych osób, aby im wyrazić ogromną wdzięczność. W naszej parafii bardzo pięknie spisały się szkoły. Razem w naszej parafii [szkoły i w domach] przyjęliśmy 1292 osoby.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do świątyni. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Franciszek Kardynał Macharski. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, i opieki Matki Bożej na cały nowy tydzień. Żywej wiary i wielu sił: fizycznych i duchowych życzymy Pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę.

Kanonicy Regularni Laterańscy