ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2016

01OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 20 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30.

W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- dzisiaj – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;
- w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;
- w środę – Święto Św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej;
- w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

Dzisiaj mija 75 lat od męczeńskiej śmierci Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Swoim życiem i swoją śmiercią Święty Maksymilian uczy nas kochać Boga i Matkę Najświętszą w każdej sytuacji.

Jutro 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w poniedziałek będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę roku. Jutro po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół, kwiatów i owoców.

Także jutro obchodzić będziemy 96 rocznicę Cudu nad Wisłą, czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej stoczonej w czasie wojny polsko – bolszewickiej 15 sierpnia 1920 roku. Msza święta w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie jutro o godz. 12.15.

Trwają kolonie letnie dla dzieci naszej Parafii. Na koloniach nad Bałtykiem przebywa 45 osób. Dziękujemy Ks. Maciejowi, Organizatorom. Dziękujemy Parafianom i Dobrodziejom za pomoc w zorganizowaniu tych kolonii: to dzięki Waszej życzliwości i Waszej pomocy finansowej ta kolonia doszła do skutku. Dziękujemy bardzo serdecznie.

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 października. Informacje umieszczone są w gablotkach bazyliki i na stronach internetowych Parafii. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za kwiaty. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.
Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności: + Krystyna Drapich z ul. Wrzesińskiej. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej i Świętego Maksymiliana Kolbe.

Kanonicy Regularni Laterańscy