ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (MATKI BOŻEJ ZIELNEJ) 15.08.2016

wniebowziecieOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ta uroczystość jest najstarszym świętem Maryjnym w Polsce. W naszej Polskiej tradycji to święto nosiło tytuł Matki Boskiej Zielnej. Dzisiaj każdy wierzący jest zobowiązany do uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. w naszej Bazylice tak jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół, kwiatów i owoców po każdej Mszy świętej.

Dzisiaj przypada 96 rocznica „Cudu nad Wisłą”, czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej stoczonej w czasie wojny polsko – bolszewickiej 15 sierpnia 1920 roku. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej będziemy polecać Panu Bogu naszą Ojczyznę i tych, którzy oddali życie w obronie Polski. Msza święta w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie dziś o godz. 12.15.

Także dziś przeżywamy Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Święto Wojska Polskiego wprowadzone zostało ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r.

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 października. Informacje umieszczone są w gablotkach bazyliki i na stronach internetowych Parafii. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w „Duchową Pielgrzymkę” w łączności z Pielgrzymami zdążającymi z Warszawy na Jasną Górę. Dziękujemy za wszelkie dary duchowe i materialne. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty ofiarowane do bazyliki.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżytą Mszę Święta. Wszystkim życzymy miłego dnia świątecznego, Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

Kanonicy Regularni Laterańscy