ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2016

GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 21 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30.

W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej;
- w środę – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła;
- w piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
- w sobotę – Święto Św. Moniki, Matki św. Augustyna;
- w niedzielę – Uroczystość Św. Augustyna;

W następną niedzielę w naszym Zakonie przeżywać będziemy Uroczystość Świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Św. Augustyn jest Ojcem i Prawodawcą naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich i drugim Patronem naszej Bazyliki Bożego Ciała. W niedzielę w naszej bazylice można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Główna Msza Święta w intencji naszego Zakonu w niedzielę o godz. 12.15. Na zakończenie tej uroczystości będzie ucałowanie relikwii św. Augustyna.

Od jutra wieczorem do piątku w południe trwać będą w naszym Klasztorze Krakowskim Rekolekcje dla Kleryków, Braci i Kapłanów naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Codziennie będzie odprawiana Msza św. o godz. 12.00. Prosimy o modlitwy w naszej intencji. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania Mszy św. o godzinie 12.00.

Zakończyły się Kolonie letnie nad Morzem Bałtyckim dla dzieci naszej Parafii. Dziękujemy Ks. Maciejowi, Organizatorom, Parafianom i Dobrodziejom za przygotowanie i przeprowadzenie tych kolonii: dziękujemy za pracę i za pomoc materialną .

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 października. Informacje umieszczone są w gablotkach bazyliki i na stronach internetowych Parafii. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii i na nasze zakonne Wyższe Seminarium Duchowne. Dziękujemy za ofiary na remont organów. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Władysław Rams z ul. Dietla i + Elżbieta Krawczyk z ul. Starowiślnej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej. Świętego Augustyna prosimy o modlitwę za nasz Zakon i za naszą Parafię .

Kanonicy Regularni Laterańscy