ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela to 22 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory w czwartek o godz. 18.30. Dzisiaj wyjątkowo Nieszporów nie będzie.

Dzisiaj w naszym Zakonie przeżywamy Uroczystość Świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Św. Augustyn jest Ojcem i Prawodawcą naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich i drugim Patronem naszej Bazyliki Bożego Ciała. W naszej bazylice można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Główna Msza Święta w intencji naszego Zakonu w niedzielę o godz. 12.15. Na zakończenie tej uroczystości będzie ucałowanie relikwii św. Augustyna.

Dzisiaj w Gietrzwałdzie nasi Współbracia Paweł i Andrzej składają swoje pierwsze śluby zakonne. Brat Jarosław Marynowski składa śluby wieczyste. W najbliższy piątek Diakon Rafał Przestrzelski zostanie wyświęcony na kapłana. Prosimy o modlitwę w intencji naszych Współbraci rozpoczynających życie zakonne i kapłańskie.

W czwartek 77 rocznica rozpoczęcia II Wojny Światowej. Zapraszamy na Mszę Św. i prosimy o modlitwę w int. pokoju dla naszej Ojczyzny.

W czwartek rozpocznie się nowy rok szkolny 2016/2017. Msze Święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum o godz. 8.00, dla uczniów Szkół Średnich a o godz. 9.00. Zapraszamy Dzieci, Młodzież Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

W niedziele Msza św. dla dzieci jest odprawiana o godzinie 11.00. Zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę Świętą na godzinę 11.00. Zapraszamy także na tę Mszę Świętą dzieci z klas III szkoły podstawowej przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej.

W tym roku mija 139 lat od cudownych objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Doroczne uroczystości w Gietrzwałdzie w tym roku 11 września.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na remont organów. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności: + Maria Czernecka z ul. Bartosza. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Niech Bóg udzieli wszystkim błogosławieństwa. Dzieciom i Młodzieży w Nowym Roku Szkolnym życzymy zdrowia i dobrych wyników w nauce.

Kanonicy Regularni Laterańscy