ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.09.2016

z wiezyOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 23 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30.

W miniony piątek w naszej Parafii w Ełku Ks. Rafał Przestrzelski CRL otrzymał święcenia kapłańskie. Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Rafała.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w czwartek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W minionych wiekach to święto nazywane było Świętem Matki Bożej Siewnej. W parafiach o tradycjach rolniczych w to święto kapłani święcą nasiona zbóż przeznaczone do siewu;
- w sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;

W przyszłą niedzielę w Kalwarii Zebrzydowskiej XXIII Pielgrzymka Rodzin. Także za tydzień, w niedzielę, doroczne uroczystości Maryjne w Gietrzwałdzie w 139 rocznicę objawień Matki Bożej.

Zapraszamy dzieci z naszej parafii, aby w niedziele uczestniczyły we Mszy św. o godz. 11.00. Młodzież gimnazjalną i szkół średnich zapraszamy do uczestniczenia we Mszach św. o godzinie 19.00. Do końca września uczniowie z klas 1, 2 i 3 gimnazjum mogą zapisać się na listę kandydatów do bierzmowania.

Kurs przedmałżeński dla Narzeczonych w naszej Parafii będzie prowadzony w październiku. We wrześniu i listopadzie kursu dla narzeczonych nie będzie.

Poradnia przedmałżeńska jest czynna w poniedziałki o 19.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy Bazylice. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszła + Helena Puchalak z ul. Starowiślnej. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej. Dzieciom, Młodzieży a także ich Rodzicom i Nauczycielom życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym Roku Szkolnym.

Kanonicy Regularni Laterańscy

fot. Paweł Krzan - widok z Wieży Bazyliki Bożego Ciała