ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2016

portalOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 24 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30.

W Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie dzisiaj trwają doroczne uroczystości Maryjne w 139 rocznicę objawień Matki Bożej. [Transmisja przez Telewizję Trwam o godz. 11.00]. W Kalwarii Zebrzydowskiej XXXIV Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Trwamy w duchowej łączności z pielgrzymami, którzy modlą się za nas w Gietrzwałdzie i w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Doroczne uroczystości odpustowe związane ze Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego w Mogile rozpoczną się w środę i będą trwały przez cały tydzień.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
- w czwartek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
- w następną niedzielę – Święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się z ks. Maciejem do
I Komunii św. za tydzień w niedzielę 18 września po Mszy św.
sprawowanej o godzinie 11.00. Obecność obowiązkowa.

Zapraszamy na Msze Święte z homilią dla dzieci sprawowane o godz. 11.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do bycia ministrantem i śpiewania w naszej parafialnej scholi. Kandydatki i kandydatów zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz. 10.30.

W środę o godzinie 16.00 Msza Św. dla Chorych i w intencji Chorych.

Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu. Spotkania będą odbywać się w środy po Mszy św. sprawowanej o godz. 19.00.

Kurs przedmałżeński dla Narzeczonych w naszej Parafii będzie prowadzony w październiku. Poradnia przedmałżeńska jest czynna w poniedziałki o godz. 19.00.

Prosimy kandydatów do bierzmowania klas 1, 2 i 3 Gimnazjum o wpisanie się na listę kandydatów do bierzmowania. Można to uczynić w zakrystii.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na krzesła do prezbiterium w bazylice. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej na cały nowy tydzień.
Kanonicy Regularni Laterańscy