ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2016

20160202 165143OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 25 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30.

Dzisiaj przeżywamy Święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Modlimy się dziś za dzieci i Polską Młodzież.

Dziś, w 3 niedzielę września, obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się o to, aby treści przekazywane przez prasę, radio, telewizję i internet służyły prawdzie i służyły człowiekowi. Dla nas samych prosimy Boga o mądre korzystanie z prasy, radia, telewizji i internetu.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
- w środę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
- w czwartek – wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy;
- w piątek – wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika;

W następną niedzielę o godzinie 12.15 Mszę Świętą Prymicyjną odprawi nasz Neoprezbiter Ks. Rafał Przestrzelski CRL. Zapraszamy na tę Mszę Świętą całą naszą Parafię: dzieci, młodzież, dorosłych, Arcybractwo, grupy modlitewne.

Rozważanie Słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu odbywają się w środy po Mszy św. sprawowanej o godz. 19.00.

Kurs przedmałżeński dla Narzeczonych w naszej Parafii będzie prowadzony w październiku. Poradnia przedmałżeńska czynna w poniedziałki o godz. 19.00.

Rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej zapraszamy na Msze Św. w niedziele o 11.00. Młodzież z klas gimnazjalnych do końca września powinna zapisać się na listę kandydatów do bierzmowania. Msze Św. dla Młodzieży i Kandydatów do bierzmowania w niedziele o 19.00.

Zachęcamy dzieci i młodzież do ministrantów i do scholi w naszej parafialnej. Kandydatki i kandydaci spotkania mają w sobotę o godz. 10.30.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej parafii. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii.

Kanonicy Regularni Laterańscy