ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2016

ks rafal przestrzelskiOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 26 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory w niedzielę i w czwartek o godz. 18.30.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
- we wtorek – wspomnienie świętego Wincentego a Paulo;
- w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
- w czwartek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
- w piątek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
- w sobotę – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

W sobotę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W październiku każdego dnia będziemy modlić się na różańcu w naszej bazylice o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. Dzieci, które będą uczestniczyć w nabożeństwie, otrzymają potwierdzenie uczestniczenia w różańcu.
Za odmówienie różańca wraz z rozmyślaniem nad tajemnicami różańcowymi w kościele lub w rodzinie można zyskać odpust zupełny.

W następną niedzielę procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Procesja do Pięciu Ołtarzy rozpocznie się o godzinie 18.00. Zapraszamy Arcybractwo, Żywy Różaniec, Ministrantów i Asystę Procesyjną.

W tym tygodniu 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

Rozważanie Słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu odbywają się w środy po Mszy św. sprawowanej o godz. 19.00.

Kurs przedmałżeński dla Narzeczonych w naszej Parafii rozpocznie się najbliższą sobotę i będzie kontynuowany przez kolejne 4 soboty. Rozpoczęcie kursu o godzinie 17.00. Poradnia przedmałżeńska czynna w poniedziałki o godz. 19.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na krzesła do prezbiterium naszej Bazyliki.

Z naszej Wspólnoty Parafialnej do wieczności odeszła + Bogumiła Laska z ul. Dietla. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zbawiciela cały nowy tydzień.
Kanonicy Regularni Laterańscy