ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.10.2016

01OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Procesja Różańcowa do Pięciu Ołtarzy dzisiaj o godzinie 18.00. Zapraszamy Żywy Różaniec, Arcybractwo, Asystę Procesyjną i Ministrantów. Matka Boża w Gietrzwałdzie wszystkich prosiła o modlitwę na różańcu.

Nabożeństwo Różańcowe od jutra codziennie o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. Dzieci, które będą uczestniczyć w nabożeństwie, otrzymają każdego dnia w zakrystii pamiątkę uczestniczenia w Różańcu.

W środę, 5 października, o godz. 17.00 w Sali parafialnej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas I, II i III gimnazjum.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego w piątek o godz. 12.00. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

W sobotę, 8 października, w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach bazyliki.

W niedzielę, 9 października, pierwszy Małopolski Marsz dla Życia i Rodziny. Informacje na plakatach w przedsionkach bazyliki.

W przyszłą niedzielę XVI Dzień Papieski. Dzień ten będziemy przeżywać pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Za Tydzień, będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przydzielającej stypendia utalentowanej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin.

W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- we wtorek – wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu
- w środę – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
- w piątek – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej;

W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych i na Msze św. składkowe. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. W sprawie wypominek rocznych mamy jedną prośbę: na wypominki roczne przyjmujemy tylko w Kancelarii Parafialnej i w Zakrystii. Wszystkie pozostałe wypominki będą traktowane jako wypominki jednorazowe. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.15.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do naszej bazyliki.

Z naszej Wspólnoty Parafialnej do wieczności odeszły: + Maria Höpfler z ul. Halickiej i + Marysia Więcek lat. 16. Rodziców Marysi i Rodzeństwo w sposób szczególny otaczamy serdecznym współczuciem i modlitwą. Zmarłe nasze Siostry polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej na nowy tydzień i na cały miesiąc październik.
Kanonicy Regularni Laterańscy