ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2016

JpiiOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI Dzień Papieski – "Bądźcie świadkami Miłosierdzia".

Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich: Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Nie lekceważmy prośby Maryi, Matki Chrystusa, Która prosi nas o modlitwę Różańcową.

Dzisiaj obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem: "Bądźcie świadkami Miłosierdzia". W przedsionkach kościoła po Mszach św. możemy wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zbiera dziś ofiary na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin. Dziękujemy ludziom wielkiego serca za wyobraźnię miłosierdzia, jak nazywał to święty Jan Paweł II. Dziękujemy za ofiary i dziękujemy tym, którzy te ofiary zbierają.

W piątek 14 października: Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom i Pedagogom. Niech Pan Jezus obdarza Was zdrowiem, błogosławieństwem i wszelkimi potrzebnymi łaskami.

W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych i na Msze św. składkowe. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. Na wypominki roczne przyjmujemy tylko w Kancelarii Parafialnej i w Zakrystii. Wszystkie pozostałe wypominki będą traktowane jako wypominki jednorazowe. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.15. Przez cały Listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach.

Za 2 tygodnie: 23 października rozprowadzane będą kalendarze, które przygotował Ks. Maciej z grupą Ludzi Dobrej Woli. Już dziś informujemy o tym i zachęcamy gorąco do nabywania tych kalendarzy. Jest to piękna i pożyteczna inicjatywa, w którą warto się włączyć.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie + Marysi Więcek. Dziękujemy Parafianom, Scholi Parafialnej, Ministrantom i Wszystkim którzy razem z Księdzem Maciejem przygotowali liturgię tego pogrzebu.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszły: + Maria Bobek z ul. Starowiślnej i + Maria Płokita z ul. Bocheńskiej. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej. oraz Świętego Jana Pawła II.

Kanonicy Regularni Laterańscy