ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich: Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Wsłuchajmy się w prośbę Maryi z Objawień w Gietrzwałdzie w których Matka Boża, prosi nas o modlitwę Różańcową.

Jutro 17 października przypada 6 rocznica kanonizacji św. Stanisława Kazimierczyka. Po Mszach św. będziemy odmawiać Litanię do św. Stanisława Kazimierczyka i oddawać mu cześć przez ucałowanie relikwii. Serdecznie zapraszamy do dziękczynienia za dar kanonizacji.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika;
- we wtorek – Święto Św. Łukasza Ewangelisty;
- w środę – wsp. Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika;
- w czwartek – uroczystość Świętego Jana Kantego, kapłana,
- w sobotę – wspomnienie Świętego Jana Pawła II, papieża,

We wtorek dzień imienin obchodzi nasz Współbrat, Ks. Łukasz Bugała CRL. Msza Święta w intencji Księdza Solenizanta we wtorek o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z Ks. Łukaszem.

Za Tydzień Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny, który w tym roku będziemy przeżywa pod hasłem "Miłosierdzie Boże dla całego świata".

W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych i na Msze św. składkowe. Na Wypominki roczne przyjmujemy tylko w Kancelarii Parafialnej i w Zakrystii. Wszystkie pozostałe wypominki będą traktowane jako wypominki jednorazowe. Za poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.15. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na nowe krzesła do bazyliki. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty ofiarowane do Bazyliki.

W następną niedzielę 23 października rozprowadzane będą kalendarze naszej Parafii. Zachęcamy do ich nabywania.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła + Danuta Reindl–Piotrowicz. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej oraz Świętego Jana Pawła II.
Kanonicy Regularni Laterańscy