ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2016

rozancowaNabożeństwo Różańcowe codziennie o godzinie 18.20. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W przyszłą niedzielę Różaniec o godzinie 18.00 z procesją do pięciu ołtarzy.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękować będziemy Bogu za Fundatorów i Budowniczych naszej Bazyliki Bożego Ciała a także za tych, którzy w obecnym czasie o ten dom Boży się troszczą i napełniają go swoją obecnością i swoją modlitwą.

W piątek święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin Ks. Tadeusza Masłowskiego. Msza św. w int. Księdza Tadeusza w piątek o godzinie 12.00. Zapraszamy do modlitwy.

Również w piątek 28 października w Tauron Arenie Kraków odbędzie się pierwsze z serii spotkań po Światowych Dniach Młodzieży. Będzie to czas wspólnej modlitwy, świadectw i Eucharystii. Zapraszamy na to spotkanie młodzież i wszystkich, którzy przeżywali w Krakowie to wielkie święto młodych. Spotkanie w Tauron Arenie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny.

W przedsionkach Kościoła można dziś nabyć kalendarz parafialny na 2017 r. Kalendarz zawiera zdjęcia z naszej Bazyliki i wydarzeń w parafii, oraz najważniejsze informacje związane z życiem parafii Bożego Ciała. Zachęcamy do nabywania kalendarza, który jest jednocześnie cegiełką na wsparcie duszpasterstwa dzieci.

W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych i na Msze św. składkowe. Na Wypominki roczne przyjmujemy tylko w Kancelarii Parafialnej i w Zakrystii. Wszystkie pozostałe wypominki będą traktowane jako wypominki jednorazowe. Za poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.15. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na nowe krzesła do bazyliki.

Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności + Stanisława Gryz z ul. Starowiślnej, + Stefan Starzyk z ul. Józefa i + Mieczysław Zieliński z ul. Św. Wawrzyńca. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy