ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy dzisiaj o godzinie 18.00. Zapraszamy serdecznie Arcybractwo, Asystę Procesyjną, Żywy Różaniec, służbę Liturgiczną Ołtarza, dzieci, młodzież i dorosłych na dzisiejszy Różaniec i procesję. Jutro Zakończenie nabożeństwa Różańcowego o godzinie 18.20.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Panu Bogu za Fundatorów i Budowniczych naszej Bazyliki Bożego Ciała a także za tych, którzy w obecnym czasie o ten dom Boży się troszczą i napełniają go swoją obecnością i swoją modlitwą.

We wtorek 1 Listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych.. Msze Św. we wtorek będą odprawiane jak w każdą niedzielę. 1 Listopada Nieszpory Żałobne o godz. 18.20. Po Nieszporach procesja w bazylice z tradycyjni modlitwami za zmarłych.

W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w kościele po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 12.00. O godz. 18.20 Nieszpory za zmarłych i procesja w bazylice. W Dniu Zadusznym można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

W przedsionkach Bazyliki przyjmujemy na wypominki jednorazowe. Na Wypominki roczne przyjmujemy tylko w Kancelarii Parafialnej i w Zakrystii. Za poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.15. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych codziennie, przez wszystkie dni listopada o godzinie 18.20.

W piątek o godz. 12.00 Msza św. w intencji Brata Karola Krzyżanowskiego w dniu Jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała. Zachęcamy dzieci i młodzież i dorosłych do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca.

W zakrystii można nabyć kalendarz parafialny na 2017 rok.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na krzesła do naszej bazyliki. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Wszystkim którzy udają się w drogę, by nawiedzić groby swoich najbliższych życzymy bezpiecznej podróży i szczęśliwego powrotu do domu. Przyjmijmy Błogosławieństwo.

Kanonicy Regularni Laterańscy