ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego


Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w święceniach kapłańskich ks. Adama Wójcickiego CRL i ks. Grzegorza Cyganika CRL oraz Diakona Piotra Szydełko CRL.

W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Każdą Mszę św. rozpoczynamy odśpiewaniem Hymnu do Ducha Świętego „ O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Za pobożne odśpiewanie lub recytację tego hymnu w dniu dzisiejszym możemy zyskać odpust zupełny, przy zachowaniu zwyczajnych warunków. Dzisiaj po Nieszporach kończy się okres wielkanocny. Jutro, w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Tradycyjnie jutrzejsze święto obchodzone było jako 2 dzień Święta Zesłania Ducha Świętego, 2 dzień Zielonych Świątek.

Dziś w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11. O godzinie 10.45. Przez cały tydzień, zwany „białym tygodniem” dzieci będą przychodziły na Mszę św. na godz. 19.00. Na biały tydzień zapraszamy bardzo serdecznie także rodziców i rodzeństwo dzieci pierwszo-komunijnych.

Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe z procesją o godz. 18.15. W dni powszednie nabożeństwo majowe o godz. 18.30. Zakończenie nabożeństwa majowego w czwartek z procesją wokół kościoła o godzinie 18.15. W piątek rozpoczęcie Nabożeństwa Czerwcowego, również z procesją wokół kościoła o godzinie 18.15.

W Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

w czwartek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

w niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy – główna uroczystość u Bonifratrów. W następną niedzielę kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcamy gorąco do comiesięcznej spowiedzi świętej i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

We wtorek o godzinie 17.30 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania /grupa chłopców z klasy II gimnazjum/.

W najbliższą sobotę w naszej Parafii przeżywać będziemy peregrynację Obrazu „Ecce Homo” Obraz namalował Św. Brat Albert. Razem z obrazem będą relikwie Błogosławionej s. Bernardyny Jabłońskiej. W czasie peregrynacji będziemy dziękować Bogu za 25 lat istnienia i działalności Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Obraz i relikwie będą w naszym kościele przez cały dzień. Główna Msza św. o godzinie 12.00. na tę Mszę św. bardzo serdecznie zapraszamy naszych Drogich Parafian.

W następną niedzielę 3 czerwca na Mszy św. o godzinie 12.15 Mszę św. w 25 rocznicę święceń kapłańskich odprawi Ks. Ryszard Siuta CRL. Do wspólnego uwielbienia Boga razem z Ks. Ryszardem i do modlitwy w Jego intencji bardzo serdecznie zapraszamy.

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Dębowca i Tuchowa. Informacje dla chętnych w gablotach.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne i na potrzeby parafii. „Bóg zapłać” za ofiary na renowację żyrandoli. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do świątyni.

Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności + Jan Antkowiak z ul. Krakowskiej. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu …

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Szczególnej obfitości Bożych łask życzymy nowo wyświęconym naszym Współbraciom: Ks. Adamowi, Ks. Grzegorzowi i Diak. Piotrowi. Pięknego Białego Tygodnia i obfitości wszelkich łask od Chrystusa Eucharystycznego życzymy dzieciom w dniu ich Pierwszej Komunii Świętej. W dniu dzisiejszym prosimy Ducha Świętego aby nas wszystkich napełnił swoimi darami.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy