ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 01.11.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy świętych, którzy odeszli z tej ziemi i osiągnęli już pełnię życia i szczęścia, i są dla nas wszystkich wzorem do naśladowania.

Dzisiaj przypada 70 rocznica święceń kapłańskich Świętego Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za przykład Jego świętego życia i za nauczanie, jak żyć i jak zdobywać świętość.

W najbliższy czwartek na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie w naszym kościele krzyż, który Jan Paweł II trzymał w swoich rękach na kilka dni przed śmiercią w Wielki Piątek, w czasie Drogi Krzyżowej. Ten krzyż peregrynuje teraz po Polsce i w czwartek będzie w naszej Bazylice. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą być w najbliższy czwartek, na Mszę Świętą o godz. 12.00. Jest to wyjątkowa relikwia i okazja do modlitwy.

Msze Św. dzisiaj są odprawiane jak w każdą niedzielę.

Zapraszamy dzisiaj na tradycyjne Nieszpory za zmarłych z procesją w kościele o godz. 18.20. Nieszpory te wprowadzą nas w temat i atmosferę Dnia Zadusznego.

Dziś i jutro można zyskać Odpust Zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego. Warunkiem zyskania odpustu jest: pobożne nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej (stan duszy bez grzechu ciężkiego i bez przywiązania do grzechu), odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwa na intencję Ojca Świętego.

Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą również zyskać Odpust Zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.

Jutro 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w kościele po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 12.00. O godz. 18.20 Nieszpory za zmarłych i procesja w bazylice.

W przedsionkach Bazyliki przyjmujemy na wypominki jednorazowe. Na Wypominki roczne przyjmujemy tylko w Kancelarii Parafialnej i w Zakrystii. Za poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.15. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki za zmarłych połączone z modlitwą różańcową, codziennie przez wszystkie dni listopada o godzinie 18.20.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca.

W piątek o godz. 12.00 Msza św. w intencji Brata Karola Krzyżanowskiego.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego świętowania, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Wszystkim którzy udają się w drogę, by nawiedzić groby swoich najbliższych życzymy bezpiecznej podróży i szczęśliwego powrotu do domu. Przyjmijmy Błogosławieństwo.

Kanonicy Regularni Laterańscy