ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.11.2016

6 9OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki za zmarłych codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godzinie 18.20. Codziennie Wypominki połączone są z Różańcem za zamarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.15.

Na Wypominki całoroczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii.

W środę: 9 listopada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, z którą nasz Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich jest związany i od której czerpie swoją nazwę. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Zakonu.

W środę o godzinie 16.00 Msza Święta dla chorych i w int. chorych.

W środę o godzinie 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum. Prosimy o zainteresowanie się przygotowaniem do bierzmowania wszystkich Gimnazjalistów naszej Parafii.

W piątek 11 listopada z całą naszą Ojczyzną przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Mija 98 lat od dnia, kiedy Polska po latach rozbiorów odzyskała niepodległość. Msze Święte 11 listopada będą odprawiane tak, jak w dzień zwykły. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny o godz. 12.00. Zapraszamy.

W następną niedzielę 13 listopada zamknięcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w naszej Archidiecezji i w naszej Parafii. Także w następną niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Każdego dnia uczniowie Chrystusa są zabijani za wiarę i za wierność Jezusowi Chrystusowi.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii, i na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na krzesła do naszej bazyliki i za ofiary na wypominki.

Pomódlmy się za wszystkich którzy oddali swoje życie za Ojczyznę, za zmarłych z naszej Parafii, z naszych rodzin i za wszystkich których poleciliśmy w wypominkach: Wieczny odpoczynek ...

Naszym drogim Parafianom, naszym miłym Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżytą Mszę św. Wszystkim życzymy dobrego zdrowia, miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Matkę Najświętszą prosimy o opiekę nad naszą Ojczyzną i o pomoc dla wszystkich Polaków.

Kanonicy Regularni Laterańscy.