ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś z całym Kościołem przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Każdego dnia uczniowie Chrystusa są zabijani za wiarę i za wierność Jezusowi Chrystusowi. W szczególny sposób dzisiaj cały Kościół modli się o „Pokój dla Iraku”.

Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki za zmarłych codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godzinie 18.20. Wypominki połączone są z Różańcem za zamarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.15.

Na wypominki całoroczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii.

Dziś kończy się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia w naszej Archidiecezji i w naszej Parafii. Dziękujemy Bogu za wszystkie łaski tego jubileuszu i prosimy Boga o Miłosierdzie dla nas i dla świata całego.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu
- w czwartek: św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
- w piątek: bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
- w sobotę: bł. Salomei, zakonnicy

W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na krzesła do naszej bazyliki i za ofiary na wypominki.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli + Artur Geisler z ul. Bocheńskiej, + Ferdynand Kijak z ul. Józefa, + Barbara Chmaj z ul. Św. Sebastiana, + Grzegorz Winczewski z ul Starowiślnej i + Zofia Konieczna z ul. Dajwór. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...
Naszym drogim Parafianom, naszym miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrego zdrowia, miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Matkę Najświętszą prosimy o opiekę nad nami i nad całą naszą Ojczyzną.
Kanonicy Regularni Laterańscy.