ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.11.2016 UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj ostatnia Niedziela Roku Kościelnego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Dziś w Rzymie Papież Franciszek, i my wszyscy w Parafiach naszej Ojczyzny, kończymy uroczyście Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Uczynimy to po Mszy Św. odmawiając Akt oddania się Chrystusowi Królowi Wszechświata. Przez ten Akt zawierzymy Jezusowi na nowo swoje życie, przyszłość naszych rodzin i całej Ojczyzny. Przez ten Akt przyłączymy się do budowania Królestwa Jezusa na ziemi czyli Królestwa miłości, prawdy, sprawiedliwości i pokoju. Niech Miłosierny Jezus pobłogosławi wszystkie nasze dobre postanowienia.

We wtorek wspomnienie Świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej. Msza Św. w int. Pana Organisty we wtorek o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W piątek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy – odpust u naszych Sąsiadów: Ojców Augustianów.

Codziennie w listopadzie odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami codziennie o godzinie 18.20. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.15.

Na wypominki całoroczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii.

Za tydzień 27 listopada, pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny w Kościele który będziemy przeżywali pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Od 28 listopada rozpoczną się Roraty. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 19.00. Rodziców i dzieci prosimy o przygotowanie lampionów. Jak co roku w Adwencie będą rozprowadzane świece wigilijne.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na krzesła do naszej bazyliki i za ofiary na wypominki.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Krystyna Chmiel z ul. Starowiślnej.. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Zbawiciela i Świętego Stanisława Kazimierczyka. Na ostatnie dni kończącego się roku liturgicznego przyjmijmy błogosławieństwo wszechmogącego Boga.
Kanonicy Regularni Laterańscy.