ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

1 NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2016

adwent1OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny i Okres Adwentu. Nowy rok liturgiczny w Kościele będziemy przeżywali pod hasłem: „Idźcie i głoście”. W Adwencie otwórzmy się na Słowo Boże. Niech to będzie czas powrotu do Boga i pełnienia dobrych uczynków.

Codziennie w listopadzie odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami codziennie o godzinie 18.20. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.15.

W czwartek o godzinie 18.30 śpiewamy Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Przez cały Adwent Msza św. Roratnia będzie odprawiana w „dni szkolne” – od poniedziałku do piątku – o godz. 19.00. Zapraszamy na Roraty wszystkich; szczególnie rodziny z dziećmi, kandydatów do Bierzmowania. Zachęcamy, aby na Roraty przychodzić z tradycyjnymi lampionami.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

W następną niedzielę 4 grudnia: dzień modlitwy i dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Modlić się będziemy za Kościół na Wschodzie.

Od następnej niedzieli w przedsionkach bazyliki można będzie nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Nabywając świece pomagamy dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin.

W najbliższych dniach do naszych domów zapukają bracia klerycy i nowicjusze z opłatkami i z programem kolędy na styczeń 2017 roku. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na pomoc dla naszego zakonnego Seminarium Duchownego. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych współbraci w swoich domach.

W prezbiterium widzimy nowe krzesła. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Dobrodziejom. Te krzesła zostały zakupione z Waszych ofiar. Dziękujemy Wszystkim, którzy za nas się modlą i dziękujemy za ofiarność, za pomoc materialną.

Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć budowę pierwszego katolickiego kościoła w Czerkasach. Składamy serdeczne Bóg zapłać księdzu diakonowi dr Jackowi Pawłowiczowi za obecność i słowo Boże.

Polećmy teraz Bożemu Miłosierdziu Wszystkich Zmarłych, z naszego Klasztoru, z naszych Parafii i z naszych Rodzin. Wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą trwajmy w oczekiwaniu na Boże Narodzenie.

Kanonicy Regularni Laterańscy