ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

adwent2Dzisiaj 2 Niedziela Adwentu. W każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30 śpiewamy Nieszpory. W każdą niedzielę o godz. 9.15 są czytane Wypominki za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
We wszystkich kościołach naszej Ojczyzny modlimy się dzisiaj za Kościół Katolicki na Wschodzie. Dziękujemy wszystkim za modlitwy i za pomoc materialną którą okazujecie wobec Misji i względem Kościoła na Wschodzie.
Przez cały Adwent w naszej bazylice Roraty są odprawiane w „dni szkolne” – od poniedziałku do piątku – o godz. 19.00. Zapraszamy na Roraty rodziny z dziećmi, młodzież i dorosłych. Zachęcamy, aby na Roraty przychodzić z tradycyjnymi lampionami.
Także w środę o godzinie 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.


W czwartek w dniu 8 grudnia w całym Kościele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Matka Boża w objawieniach we Włoszech 8 grudnia 1947 r. powiedziała: „Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Różę Mistyczną, Matkę Kościoła. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus ukaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu. Jest moim życzeniem, aby Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski”. Msze św. 8 grudnia będą odprawiane w naszej Bazylice jak w dni powszednie.
W piątek 9 grudnia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19.00. Wyjątkowo w tym dniu odprawione będą tylko Msze Święte o godz. 6.30, 8.00 i 12.00.
W przedsionkach Bazyliki można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Minimalna ofiara składana przy zakupie świecy to 5 złotych. Ofiary są przeznaczone na pomoc dzieciom z najbiedniejszych rodzin. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc dla najuboższych rodzin.
Klerycy naszego Seminarium roznoszą w parafii opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjmowanie naszych Współbraci. Dziękujemy za ofiary składane przy przyjmowaniu opłatków. Opłatki można nabywać także w zakrystii. Przy okazji roznoszenia opłatków klerycy będą roznosili plan Kolędy. Plan Kolędy umieszczony jest w gablotach Bazyliki i na stronie internetowej Parafii. Prosimy aby o kolędzie powiadamiać sąsiadów, którzy na Mszę św. uczęszczają do innych kościołów.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na krzesła do prezbiterium bazyliki.
Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności + Jerzy Matoga z ul. Józefa. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...
Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Niech Święta Barbara, patronka dnia dzisiejszego, urosi nam obfite łaski Boże.
Kanonicy Regularni Laterańscy