ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Uroczystość Najświętszej Trójcy 2012

Uroczystość Najświętszej Trójcy
Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej.

W kościele Bonifratrów odpust. Po Mszach przeprowadzana jest kwesta na rzecz mieszkańców Ukrainy.

Nabożeństwo Czerwcowe z procesją Eucharystyczną dzisiaj i w oktawie Bożego Ciała o 18.15, a w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę o 18.30.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała – Odpust Główny w naszej parafii. Wcześniej zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o 12.15. Tę główną Mszę odprawią nasi neoprezbiterzy Grzegorz i Adam. Po Mszy będzie można przyjąć błogosławieństwo prymicyjne.

Uroczyste Nieszpory o 17.00. Po nich procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami naszej parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i powrót do kościoła ul. Św. Wawrzyńca. Prosimy parafian o liczny i czynny udział w procesji, panów zapraszamy do służby porządkowej, a wszystkie dzieci z klasy drugiej, które przystąpiły do I Komunii Świętej o wzięcie udziału w procesji w strojach komunijnych. Usilnie prosimy o nie parkowanie samochodów przy ulicach, którymi przejdzie procesja, aby nie utrudniać sprawnego przejścia. Prosimy też o przystrojenie okien na trasie procesji.

Dziękujemy za ofiary na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne i na potrzeby Parafii. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do kościoła.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy szczególnych łask na przeżycie uroczystości Bożego Ciała. Niech Święty Stanisław Apostoł Eucharystii uprosi nam jak największe owoce tej dorocznej uroczystości odpustowej.

Kanonicy Regularni Laterańscy