ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2016

adwent3OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
8 grudnia 2016 roku Ojciec Święty Papież Franciszek ustanowił Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolitą Krakowskiem. Naszego nowego Metropolitę polecamy modlitwom wszystkich parafian i ludzi dobrej woli.
Dzisiejsza Trzecia Niedziela Adwentu w Liturgii nosi nazwę „Gaudete”, czyli radujcie się. Radujcie się, bo Pan jest blisko.
W każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30 śpiewamy Nieszpory. W każdą niedzielę o godz. 9.15 są czytane Wypominki za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Przez cały Adwent w naszej bazylice Roraty są odprawiane w „dni szkolne” – od poniedziałku do piątku – o godz. 19.00. Zapraszamy na Roraty rodziny z dziećmi, młodzież i dorosłych. Zachęcamy, aby na Roraty przychodzić z tradycyjnymi lampionami.


W środę Msza Święta dla chorych i w intencji chorych o godzinie 16.00.
Chorych, którzy nie wychodzą z domów będziemy odwiedzać przed świętami ze spowiedzią i Komunią św. Odwiedziny chorych w domach 20 grudnia.
Klerycy naszego Seminarium roznoszą w parafii opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjmowanie naszych Współbraci. Dziękujemy za ofiary składane przy przyjmowaniu opłatków. Opłatki można nabywać także w zakrystii. Przy okazji roznoszenia opłatków klerycy będą roznosili plan Kolędy. Plan Kolędy umieszczony jest w gablotach Bazyliki i na stronie internetowej Parafii [plan kolędy]. Prosimy aby o kolędzie powiadamiać sąsiadów, którzy na Mszę św. uczęszczają do innych kościołów.
W przedsionkach Bazyliki można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Minimalna ofiara składana przy zakupie świecy to 5 złotych. Ofiary są przeznaczone na pomoc dzieciom z najbiedniejszych rodzin. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc dla najuboższych rodzin.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na krzesła do prezbiterium bazyliki.
Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Anna Michalik z ul. Świętego Sebastiana Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...
Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej .
Kanonicy Regularni Laterańscy