ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

4 NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2016

adwent4OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiaj przeżywamy czwartą Niedzielę Adwentu. W każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30 śpiewamy Nieszpory. [słowo na dzisiejszą niedzielę]
Przez cały Adwent w naszej bazylice Roraty są odprawiane w „dni szkolne” – od poniedziałku do piątku – o godz. 19.00. Zapraszamy na Roraty.

W piątek 23 grudnia i w sobotę 24 grudnia, spowiedź przed Bożym Narodzeniem. Spowiedź święta w piątek będzie od porannej do wieczornej Mszy Świętej a w Wigilię od porannej Mszy Świętej do godziny 12.00. Dołóżmy starań, aby wszyscy w te święta byli wyspowiadani i przyjęli Komunię św. Nie ma Bożego Narodzenia, jeżeli nie przyjmiemy Boga w Komunii św. do naszego serca. Chorych, którzy nie wychodzą z domów odwiedzimy przed świętami ze spowiedzią i Komunią św. we wtorek 20 grudnia.
W sobotę Wigilia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej i świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy w naszych rodzinach tradycyjne zwyczaje. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od wspólnej modlitwy i od odczytania fragmentu Ewangelii, która opowiada o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie łamiemy się opłatkiem i składamy najbliższym życzenia świąteczne. Zachęcamy do wspólnego śpiewania kolęd. W wigilię zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę w wigilię, Msze Święte o godzinie 6.30, 8.00 i ostatnia Msza św. o godzinie 12.00. Potem kościół będzie zamknięty do godz. 23.30, abyśmy wszyscy mogli się przygotować do wieczerzy wigilijnej i do Pasterki.


Pasterka zostanie odprawiona o północy. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę naszych Drogich Parafian, Przyjaciół i Gości naszej Parafii i naszego kościoła. Zgodnie z rozporządzeniem w naszej Archidiecezji ofiary złożone w czasie Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia, SOS.

W następną niedzielę: Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Ta uroczystość rozpoczyna Oktawę Narodzenia Pańskiego. W poniedziałek, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika. Ofiary składane w drugi dzień świąt są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

W przedsionkach Bazyliki można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Minimalna ofiara składana przy zakupie świecy to 5 złotych. Ofiary są przeznaczone na pomoc dzieciom z najbiedniejszych rodzin. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc dla najuboższych rodzin. Świece te zapalone na wigilijnym stole, można po wigilii zanieść i zapalić na grobach naszych bliskich, z którymi w ubiegłych latach zasiadaliśmy do wigilijnego stołu. Razem ze świecami rozprowadzany jest Obrzęd wieczerzy wigilijnej z tekstem Ewangelii i modlitwami które możemy wykorzystać w czasie Wigilii. Opłatki na wigilijny stół możemy nabywać w zakrystii.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziękujemy bardzo serdecznie za ofiary złożone klerykom naszego Zakonu w czasie roznoszenia opłatków na wigilijny stół.

Naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia miłej niedzieli oraz chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Niech pokój Boży napełni Wasze serca. Dzieląc się z wami opłatkiem życzymy, aby serca Wasze i domy Wasze napełniły się miłością Boga. Niech tej miłości w sposób szczególny doświadczą ludzie chorzy, samotni i ci, którzy te święta muszą spędzać daleko od swojego domu rodzinnego i swoich najbliższych.

Kanonicy Regularni Laterańscy.