ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

BOŻE NARODZENIE – 25.12.2016

bn2016Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowych, radosnych, pełnych pokoju, miłości i dobra Świąt Bożego Narodzenia.
Niech Nowonarodzone Dziecię, Bóg, który stał się człowiekiem da Wam z wielką radością przeżywać kolejną rocznicę Jego narodzin. Niech Jezus, Chrystus, błogosławi Was, Wasze Rodziny, waszych bliskich, niech obficie obdarzy swoją łaską i pokojem.
Życzeniami świątecznymi i modlitwą otaczamy Wszystkie Rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, ludzi chorych, samotnych, starszych i przebywających w szpitalach. O przyjęcie życzeń i zapewnienie o wielkiej wdzięczności prosimy Wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów.
Do życzeń dołączamy bardzo serdeczne podziękowania za życzenia nadesłane na adres Parafii i Klasztoru Bożego Ciała: „Bóg zapłać”.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
1. Dzisiaj i jutro Msze św. są odprawiane jak w każdą niedzielę w ciągu roku bez Mszy św. o ogodz. 6.30. Nieszpory dzisiaj i w czwartek o godz. 18.30.

2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary w tym dniu są przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.


3. W najbliższą środę o godzinie 17.00 Msza Święta w 100 rocznicę pogrzebu Świętego Brata Alberta. Msza Święta będzie sprawowana o godz. 17.00. Mszy przewodniczył będzie Biskup Grzegorz Ryś. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o 19.00 [informacje na plakatach w przedsionkach Bazyliki]. W uroczystości udział wezmą Siostry Albertynki, Bracia Albertyni i przedstawiciele Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Serdeczne zapraszamy na tę uroczystość. 

4. W piątek 30 grudnia Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu będziemy modlić się za rodziny.

5. W sobotę 31 grudnia, zakończenie Starego Roku 2016. Tego dnia wieczorna msza św. zostanie odprawiona o godz. 16.00. Intencje przyjęte na godzinę 19.00 zostaną odprawione o godz. 16.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziękczynno-przebłagalna adoracja oraz uroczyste „Te Deum” za wszelkie łaski Boże otrzymane w kończącym się roku.

6. W następną niedzielę 1 stycznia 2017 roku – Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i jednocześnie 49 Dzień Modlitw o pokój na świecie.

7. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przyozdobienie naszej bazyliki na Święta. Księdzu Łukaszowi, klerykom i nowicjuszom dziękujemy za zbudowanie szopki. Paniom dziękujemy za przygotowanie Ołtarzy. Dziękujemy panu Kościelnemu za przygotowanie Bazyliki na święta

8. Kolędę, czyli wizytę duszpasterską w parafii rozpoczniemy w poniedziałek 2 stycznia. W przedsionkach bazyliki i na stronie internetowej znajduje się plan kolędy.

9. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności + Mariana Minkina z ul. Miodowej. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
Przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

 

Kanonicy Regularni Laterańscy