ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 2012

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Dziś Uroczystość Bożego Ciała – Święto obowiązkowe – Odpust Główny w naszej parafii.

W Bazylice Bożego Ciała możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji Ojca św. oraz pozbycie się przywiązania do grzechu.

Przez cały dzień, jak w każdy czwartek w naszym kościele trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. O godz. 15.00 Koronka i modlitwy do Miłosierdzia Bożego.

Suma odpustowa o godz. 12.15. Po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Dzisiejszą Sumę odprawią nasi Neoprezbiterzy: Ks. Adam Wójcicki CRL i Ks. Grzegorz Cyganik CRL.

Uroczyste Nieszpory o godz. 17.00. Po Nieszporach procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami naszej parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Wolnicy, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i powrót do kościoła ulicą Św. Wawrzyńca. Nieszpory odprawi i procesję poprowadzi Ksiądz Infułat Janusz Bielański z Wawelu.

Drogich naszych Parafian prosimy o liczny i czynny udział w procesji. Panów zapraszamy do służby porządkowej, a dzieci z klas drugich, które w tym roku były do I Komunii Świętej o wzięcie udziału w procesji w strojach komunijnych. Prosimy o nie parkowanie samochodów przy ulicach, którymi przejdzie procesja, aby nie utrudniać sprawnego przejścia. Prosimy o przystrojenie okien na trasie procesji. Zakończenie procesji w kościele odśpiewaniem hymnu dziękczynnego „Ciebie Boga Wysławiamy” i błogosławieństwem Eucharystycznym.


Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom Bazyliki Bożego Ciała i Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich składamy w to doroczne święto serdeczne i „Bóg Zapłać” za stałą i wielką życzliwość. Dziękujemy za wspólnie oddawaną cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Serdeczne podziękowanie kierujemy pod adresem wszystkich Zakonów na Kazimierzu i wszystkich Parafii w Dekanatu Kazimierskiego za wspólną realizację powołania. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarnie i życzliwie pomagają w renowacji tej przepięknej bazyliki: Dziękujemy Władzom Miasta, Społecznemu Komitetowi Odnowy Zabytków Krakowa i Funduszowi Ochrony Zabytków. Dziękujemy nade wszystko naszym Drogim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom. Nasz dług wdzięczności będziemy się starali spłacać naszą modlitwą za naszych Parafian i Dobrodziejów.

Uczestnikom Odpustowej Ofiary Eucharystycznej, Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego dnia świątecznego i wielu łask Bożych od Chrystusa Eucharystycznego przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii. Wszystkich otaczamy naszą modlitwą.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy