ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

NOWY ROK – 01.01.2017


Na progu Nowego Roku Pańskiego 2017 składamy naszym drogim Parafianom, Gościom, Przyjaciołom i Dobrodziejom serdeczne życzenia noworoczne: niech Bóg pobłogosławi wszystkie dni nowego roku darem pokoju, niech Duch Święty oświeca drogi waszego życia swoim światłem. Życzymy zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Niech Maryja, Matka Jezusa Chrystusa uprosi Wam wszystkim łaskę żywej wiary i mocnej nadziei.

 

nowy rokOgłoszenia duszpasterskie
ÓSMY DZIEŃ OKTAWY NARODZENIA PAŃSKIEGO
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI
1. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w Mszy św. i nabożeństwie na zakończenie Starego Roku 2016. Dzisiaj 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Razem z całym Kościołem i modlimy się o pokój na świecie. Od 49 lat 1 stycznia jest dniem modlitw o pokój.


2. W każdą niedzielę i czwartek o godz. 18.30 śpiewamy Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.
4. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji Polskiej ta uroczystość nazywana była Świętem Trzech Króli. Tego dnia Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy świecić będziemy kadzidło oraz mirrę. Taca z Trzech Króli przeznaczona jest na Misje.
5. W następną niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Będziemy dziękować Bogu za łaskę Chrztu Świętego, jaką każdy z nas otrzymał.
6. Kolędę, czyli wizytę duszpasterską w naszej Parafia rozpoczniemy jutro, w poniedziałek 2 stycznia. Kolęda będzie trwała do 19 stycznia. Plan Kolędy wywieszony jest w gablotach Bazyliki. O kolędzie informowali nasi Klerycy przy okazji roznoszenia opłatków. Informacje o kolędzie znajdują się także na stronie internetowej naszej parafii [plan]. Każdego dnia odprawiana będzie Msza Święta w int. tych, którzy w danym dniu mają kolędę.
7. W tym tygodniu w sobotę o godz. 17.00 rozpocznie się Kurs przedmałżeński dla narzeczonych którzy przygotowuję się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Kurs będzie trwał przez kolejne 4 soboty. Spotkania odbywają się w salce katechetycznej obok Kancelarii Parafialnej.
8. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności + Krystyna Dobrowolska z ul. Bożego Ciała i + Andrzej Ciękosz który przed laty mieszkał przy Placu Wolnica. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
9. Na dobre przeżycie wszystkich dni Nowego Roku Pańskiego 2017 przyjmijmy błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.
Kanonicy Regularni Laterańscy