ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01.2017

3 kroliOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZECH KRÓLI

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji Polskiej ta uroczystość nazywana jest uroczystością Trzech Króli. W kościołach święci się kredę i kadzidło na pamiątkę darów, które Trzej Królowie ofiarowali Nowonarodzonemu Zbawicielowi świata.

Dzisiaj przypada 1 piątek miesiąca. Jutro 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi jutro o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

Od 2 stycznia trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska czyli kolęda. Plan Kolędy wywieszony jest w gablotach Bazyliki. Informacje o kolędzie znajdują się także na stronie internetowej naszej parafii [plan]. Każdego dnia odprawiana będzie Msza Święta w int. tych, którzy w danym dniu mają kolędę.

Jutro, w sobotę o godz. 17.00 rozpocznie się Kurs przedmałżeński dla narzeczonych którzy przygotowuję się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Kurs będzie trwał przez kolejne 4 soboty. Spotkania odbywają się w salce katechetycznej obok Kancelarii Parafialnej.

W niedzielę święto Chrztu Pana Jezusa. Jest to okazja, aby podziękować Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej Parafii i za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na Misje.

Z naszej rodziny zakonnej Kanoników Regularnych Laterańskich w dniu 4 stycznia 2017 odszedł do wieczności + Ks. Tadeusz Wilczyński CRL. Pogrzeb Ks. Tadeusza odbędzie się w naszym klasztorze we Mstowie jutro w sobotę o godzinie 12.00. Polećmy Ks. Tadeusza Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …[więcej szczegółów...]

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego dnia świątecznego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Niech nasze serca i nasze rodziny, niech nasze domy i mieszkania zostaną napełnione pokojem, radością i miłością.

Kanonicy Regularni Laterańscy