ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 08.01.2017

8.01.2017OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego i dziękujemy Bogu za dar Chrztu Świętego, jaki każdy z nas otrzymał. Dzisiejsze święto kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej.

4 stycznia zmarł w naszym Klasztorze we Mstowie nasz współbrat + Ks. Tadeusz Wilczyński CRL. Jego duszę polecamy Miłosiernemu Bogu i prosimy o modlitwę w Jego intencji.

W każdą niedzielę i w każdy czwartek Nieszpory o godzinie 18.30. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W naszej Parafii trwa Kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Kolęda będzie trwała do 19 stycznia. Plan Kolędy wywieszony jest w gablotach Bazyliki. O kolędzie informowali nasi Klerycy przy okazji roznoszenia opłatków. Informacje o kolędzie znajdują się także na stronie internetowej naszej parafii [plan kolędy]. Każdego dnia odprawiana będzie Msza Święta w intencji tych, którzy w danym dniu mają kolędę.

W dniu wczorajszym rozpoczął się Kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Kurs będzie trwał przez kolejne 3 soboty. Spotkania odbywają się w salce katechetycznej obok Kancelarii Parafialnej.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne składane na prace prowadzone przy Bazylice.

W przedsionkach bazyliki nasi klerycy i nowicjusze rozprowadzają dziś nowy numer seminaryjnego pisma „Cor Unum”. Znaleźć w nim można wiele artykułów pisanych przez naszych młodszych współbraci a także kronikę wydarzeń z życia naszego Zakonu. Za ofiary, dzięki którym możliwy jest rozwój tego pięknego dzieła, składamy serdeczne „Bóg zapłać”

Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odszedł + Zygmunt Wiaderny. Mieszkał przy ulicy Starowiślnej. Polećmy + Zygmunta, polećmy + Ks. Tadeusza Wilczyńskiego i wszystkich drogich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, naszym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy