ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01.2017

1961OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj 2 Niedziela Zwykła. Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30.

W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada dzień imienin naszego Pana Organisty Jarosława. Msza św. w int. Pana Organisty w sobotę o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

21 stycznia - Dzień Babci, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia i łączymy je z darem modlitwy. Dla zmarłych prosimy Boga o wieczną nagrodę.

W naszej Parafii trwa Kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Plan Kolędy wywieszony jest w gablotach Bazyliki. Informacje o kolędzie znajdują się także na stronie internetowej naszej parafii [plan]. Każdego dnia odprawiana będzie Msza Święta w intencji tych, którzy w danym dniu mają kolędę.

W sobotę 21 stycznia przypada XX Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim. W dniach od 22 do 29 stycznia, jak każdego roku, przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.

W sobotę 21 stycznia w sanktuarium Jana Pawła II o godz. 11.00 Msza Święta dziękczynna za 11 lat posługi w Kościele Krakowskim Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Tydzień później: 28 stycznia ingres do Katedry Wawelskiej nowego Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

29 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 9.30 Opłatek dla Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu, Żywego Różańca, Margaretek i Wspólnot modlitewnych. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności + Katarzyna Kleślny: mieszkała przy ul. Kupa. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy