ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2017

sw kazimierczykOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj 3 Niedziela Zwykła. Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30.

Dzisiaj: 22 stycznia – Dzień Dziadka. Dziadkom składamy najlepsze życzenia.

W Liturgii w tym tygodniu, obchodzić będziemy:
w środę – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła;
w sobotę – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; Tego dnia swoje imieniny obchodzi Przeor Klasztoru Bożego Ciała Ks. Tomasz Szatanik.

Msza Święta w int. ks. Przeora w sobotę o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W sobotę 28 stycznia 2017 ingres do Katedry Wawelskiej nowego Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Prosimy serdecznie o modlitwę za Nowego Arcybiskupa Krakowa i w intencji Kościoła Krakowskiego.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w Sali katechetycznej w środę 25 stycznia o godzinie 17.00.

29 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 9.30 Opłatek dla Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu, Żywego Różańca, Margaretek i Wspólnot modlitewnych. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską czyli kolędę. Wszystkim, którzy nas przyjęli dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość, dobre słowo i ofiary składane przy okazji kolędy na potrzeby naszej parafii i naszego klasztoru. Jeśli ktokolwiek z różnych powodów nie przyjął kapłana w wyznaczonym przez nas terminie, a chciałby to uczynić, zapraszamy do zakrystii lub kancelarii w celu ustalenia terminu.

W niedzielę 29 stycznia o godz. 15.20 w Kościele Świętej Anny w Krakowie odbędzie się III charytatywny koncert na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach naszej bazyliki.

W dniach od 28 kwietnia do 1 maja 2017 r. nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Słowacji i Austrii. Szczegółowe informacje na plakatach w przedsionkach bazyliki.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności + Aleksander bartnik z ul. Starowiślnej, + Maria Kosała z ul. Św. Sebastiana i + Beata Bojak z ul. Wąskiej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Kanonicy Regularni Laterańscy