ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2017

zbawicielOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj 4 Niedziela Zwykła. Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30.

Dziękujemy wszystkim którzy wczoraj wzięli udział w ingresie do Katedry Wawelskiej nowego Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Arcybiskupa Marka. [list pasterski]

Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 9.30 Opłatek dla Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu, Żywego Różańca, Margaretek i Wspólnot modlitewnych. Już dziś serdecznie zapraszamy.

W czwartek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 19.00. Prosimy aby na Msze św. przynieść ze sobą świece. Podczas liturgii o 12.00 odbędzie się procesja ze świecami i odnowienie ślubów zakonnych przez naszą Wspólnotę Zakonną. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na zakony sióstr klauzurowych.

W piątek wspomnienie Świętego Błażeja, patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo świecami ku czci św. Błażeja w piątek po Mszy św. o godz. 12.00.

W tym tygodniu przypada 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i naszego Klasztoru. Zapraszamy naszych Dobrodziejów którzy wspomagają nas materialnie i swoją modlitwą.

W następną niedzielę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty po wszystkich Mszach św.

W dniach od 28 kwietnia do 1 maja 2017 r. organizujemy Pielgrzymkę do Słowacji i Austrii. Szczegółowe informacje na plakatach w przedsionkach Bazyliki .

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru.

Z naszej Rodziny parafialnej do wieczności odeszli + Stefan Jelita – Dobrzyński z ul. Starowiślnej, + Andrzej Kucharski z ul Józefa i + Małgorzata Afonin z ul. Józefa. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Gromnicznej.

Kanonicy Regularni Laterańscy