ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.02.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela jest piątą Niedzielą Zwykłą w Roku Liturgicznym Kościoła. Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30.

2. Dzisiaj wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty po każdej Mszy Świętej.

3. Jutro 80 rocznica urodzin Pana Romana Cyrana: Brata Starszego Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Msza Święta w int. Pana Romana jutro o godzinie 12.00. Zapraszamy.

4. W środę o godzinie 16.00 Msza Święta w int. Chorych i dla Chorych.

5. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i 25 Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy się modlić za wszystkich chorych z naszej parafii i z naszych rodzin. Sakrament chorych będzie udzielany na Mszy Świętej o godz. 12.00. Prośba serdeczna: pomóżmy chorym z naszych rodzin i chorym sąsiadom w dotarciu na Mszę Świętą w sobotę.

6. W następną niedzielę gościć będziemy w naszej Parafii grupę Neokatechumenalną, która będzie zapraszać nas na Katechezy Neokatechumenalne, która będą głoszone w naszej Parafii. Pierwsza Katecheza będzie głoszona już w następną niedzielę po Mszy św. wieczornej. Zainteresowanych Neokatechumenatem serdecznie zapraszamy na Katechezy.

7. W dniach od 28 kwietnia do 1 maja 2017 r. organizujemy Pielgrzymkę do Słowacji i Austrii. Szczegółowe informacje na plakatach w przedsionkach Bazyliki.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy Bazylice.

9. Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom naszej Parafii życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka.

Kanonicy Regularni Laterańscy